5 הדרכים המובילות כדי לשמור על מוטיבציה בעת לימוד שפה חדשה

לימוד שפה חדשה לוקח זמן. לשמור על מוטיבציה ולהישאר ממוקד עד שתרגיש רהיטות בשפה החדשה שלך הוא אחד החלקים הקשים ביותר ברכישת מיומנות. קל מאד להרגיש מתוסכל, שרוף, או שלעולם לא תצליח להגיע ליעדים שלך …

לימוד שפה חדשה לוקח זמן.

לשמור על מוטיבציה ולהישאר ממוקד עד שתרגיש רהיטות בשפה החדשה שלך הוא אחד החלקים הקשים ביותר ברכישת מיומנות. קל מאד להרגיש מתוסכל, שרוף, או שלעולם לא תצליח להגיע ליעדים שלך כשאתה מבלה כל יום בלימוד מילים ומבני לשון חדשים, אבל עדיין מרגיש שאתה מתקדם מעט מאד.

למרבה המזל, יש דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור להילחם בחוסר המוטיבציה הנורא הזה ולתת לך את הדחיפה  עד שתגיע לשליטה מלאה בחומר.

המשך לקרוא ותגלה חמש מהדרכים הטובות ביותר לשמור על מוטיבציה תוך כדי לימוד שפה חדשה.

למד עם שותף

לימוד שפה ביחד עם מישהו נוסף היא אחת הדרכים הטובות ביותר להישאר במסלול עם תוכנית הלמידה שלך. כשמישהו אחר סומך עליך שתופיע בשעה מסוימת כדי ללמוד, זה מדרבן אותך להמשיך ולהופיע.

בנוסף, הלמידה תמיד מהנה יותר כשיש לך חבר שאתה יכול לנסות עליו רעיונות או לתרגל עליו את יכולת השפה שלך.

למד בצורה אחרת

לפעמים כל מה שאתה צריך כדי לצאת מהשגרה הוא לנסות משהו חדש. לא משנה כמה תוכנית למידה עשויה להיות טובה, מגוון של גישות ישמור על תחושת הרעננות והריתוק של החומר.

למה שלא תנסה לדבר ישירות עם מישהו שדובר שוטף בשפה שאתה מנסה ללמוד או להאזין לפודקאסט המבוסס על לימודי שפה כדי לשנות את גישת הלמידה שלך ולרגש מחדש את המוח?

יש הרבה אפשרויות גישה ללימודים שלך; לנסות אפשרויות שונות זה חיוני כדי להמשיך להתקדם.

הצב לך מטרות

ההרגשה שאתה מתקדם היא מניע מרכזי להמשך מסע התפתחות השפה שלך.

האם ישנה דרך טובה יותר להרגיש שאתה מתקדם מאשר להגדיר מראש יעדים שאתה יכול להשיג במהלך הדרך?

הצבת יעדים והגעה להישגים יאפשרו לך לצבור ניצחונות, דבר שיגרום לך להרגיש שאתה צועד קדימה גם אם קו הסיום הסופי עדיין נראה רחוק.

תהנה

שילוב כיף בתהליך הלמידה יקל עליך להישאר במסלול עם יעדי השפה שלך. אם החומר משעמם אותך, הדבר האחרון שתרצה לעשות הוא להמשיך ללמוד אותו.

לך לראות סרט בשפה שאתה מנסה ללמוד או אולי לשחק משחק שמאתגר אותך להגיב בדרך חדשה. מציאת דרך להכניס חיוך ללימודים שלך עשויה להיות כל מה שאתה צריך כדי להמשיך להתקדם.

תגמל את עצמך

נכון שללמוד לומר ביטוי בצורה נכונה בשפה חדשה הוא דבר מרגש, אבל לפעמים כולנו צריכים איזה מניעים חיצוניים כדי להמשיך. הצמדת תמריצים לאבני דרך יכולה לספק דרך מהנה להתמיד בלימודים.

אולי אם תחליט שאתה יכול לקחת מנת גלידה רק אחרי שתסיים לשנן 100 מילים, ימשוך אותך ללמוד. או אולי עבורך יהיה מעודד יותר להבטיח לעצמך לקנות את הסוודר החדש הזה ברגע שתוכל לנהל שיחה מלאה עם דובר שפת אם.

לא משנה מה התגמול, עצם העובדה שיש לך למה לצפות יכול לעזור לך לעבור את מטרת הלמידה הבאה שלך.

מחשבות אחרונות

ללמוד שפה חדשה זה דבר קשה! שמירה על מוטיבציה היא אחד המכשולים הגדולים ביותר בדרכו של כל אחד כאשר הוא מנסה לרכוש שליטה בשפה זרה.

אבל לנסות כמה מהרעיונות שהוזכרו לעיל עשוי להיות בדיוק הדחיפה הנוספת שאתה צריך כדי להתגבר על המכשול הזה ולעבור בהצלחה את קו הסיום של יעדי לימוד השפה שלך.

למה אתה מחכה? התחל ליישם כמה מהשיטות הללו והמרץ מחדש את הלמידה שלך!

התחל את מסע השפה שלך

כתיבת תגובה